-->

O mnie


Hmmm... Może zaczijmy od tego, że nie lubię pisać o sobie, ponieważ nie bardzo umiem to robić. Zawsze wydaje mi się, że nie przedstawiłam siebie w odpowiednim, korzystnym dla mnie świetle, a potem tego żałuję. Zapewne i teraz tak będzie :) Okej, chcę to mieć jak najszybciej za sobą, więc do dzieła!

Mam na imię Kasia, mam 16 lat. Mieszkam i uczę się w Białymstoku, w liceum ogólnokształcącym, w klasie o profilu psychologiczno-humanistycznym. Interesuję się literaturą, muzyką, kulturą iberyjską i modą.

Wszystkie moje pasje bardzo wiele dla mnie znaczą. Uważam, że moje zainteresowania ukształtowały mnie w pewien sposób i wiele mówią o moim charakterze. Rozwijanie ich sprawia mi przeogromną radość. Naprawdę nie wiem, jak wyglądałoby moje życie bez nich. Chyba cały czas bym się nudziła i nie wiedziała, co ze sobą zrobić. 

Moją największą pasją są chyba książki, bo wprost uwielbiam czytać. Uwielbiam spędzać czas z książką w ręku, zanurzać się w świecie, który powoli staje się moim własnym. Lubię też pisać, stąd pomysł na ten blog. Moją ulubioną książką jest "Duma i uprzedzenie" Jane Austen. Pierwszy raz przeczytałam ją, gdy miałam jakieś 14 lat i od tamtej pory wracałam do niej aż 8 razy - nic na to nie poradzę, ale naprawdę uwielbiam tą książkę. Kocham też jej ekranizację, a konkretnie wersję BBC z Jennifer Ehle i Colinem Firthem, którą oglądałam tyle razy, że nie jestem w stanie tego policzyć. Mam mnóstwo ulubionych lektur, ale ta jest dla mnie szczególna. Mam do niej wielki sentyment. Poza tym nigdy później nie czytałam książki napisanej równie pięknym językiem. Nie spotkałam się także z tak genialnym bohaterem jak pan Darcy.
Czytam każdy rodzaj literatury: od fantastyki i powieści obyczajowej po kryminały i powieści historyczne. Dosłownie wszystko, co mnie zainteresuje i na co mam ochotę. Nie ograniczam się do kilku gatunków. Uważam, że wszystko może być interesujące, trzeba tylko to poznać. Jestem zakochana w angielskiej literaturze XVIII w. i klasyce w sposób szczególny, miłością wieczną i nieodwracalną :D Kolejnym ulubionym gatunkiem jest fantastyka młodzieżowa (szczególnie antyutopie, które ostatnio stały się bardzo popularne i poluję na wszystkie tego rodzaju książki, a także paranormal romance). Ale jak już pisałam: czytam naprawdę wszystko i mam bardzo wielu ulubionych autorów.

Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. W tej dziedzinie również jestem bardzo wszechstronna. Nie chcę się tutaj za bardzo rozpisywać, więc opowiem tak po krótce. Mój ulubiony rodzaj muzyki to rock i indie rock. Jestem fanką zespołów U2 i Florence & the Machine. Wiadomo, jest tego dużo, dużo więcej, ale wypisywanie tego wszystkiego mija się z celem. Jako jedenastolatka zostałam fanką króla i królowej popu - Michaela Jacksona i Madonny, i to zostało mi do tej pory, bo jestem wierna swoim ulubieńcom. Jeśli chodzi o polskich wykonawców, to niewielu z nich słucham (Czesław Śpiewa, Maria Peszek, Kasia Kowalska, Happysad, Hey, Myslovitz, Edyta Geppert).

Przyznaję bez bicia: jestem uzależniona od niektórych seriali :D Najbardziej kocham chyba Pretty Little Liars. Mój ulubiony wątek to Aria/Ezra, już od samego poczatku ich polubiłam. Na drugim miejscu, ale tylko troszeczkę niżej jest kochane, puchate Glee. Jestem fanką Klaine, Chrisa Colfera i głosu Rachel. Czasami się zastanawiam, jak wyglądało moje życie przed Glee i w ogóle nie potrafię już go sobie wyobrazić :P Na trzecim miejscu Supernatural, bo... Dean! ;) Dalej to cała restza, którą oglądam i lubię (kolejność przypadkowa): Skins, Gossip Girl, 90210, One Tree Hill. Z polskich moj ulubiony to Hotel 52. Ale świetne są też Przepis na życie i Rodzinka.pl.

Interesuje mnie kultura iberyjska - język, muzyka, literatura - wszystko. Marzę o studiach w Krakowie na kierunku filologia hiszpańska i zrobię wszystko, by to marzenie spełnić. Kocham muzykę hiszpańskojęzyczną. Szczególnie zespoły: La Oreja de Van Gogh i El Canto del Loco, a także Bebe i Shakirę :D Dużo tych ulubionych mam, bo naprawdę to kocham, ale to może innym razem. Kibicuję hiszpańskiej drużynie piłki nożnej i FC Barcelonie.

Co jeszcze?
Jestem zakupholiczką - nałogowo kupuję głównie książki, ubrania i płyty.
Uważam, że Barcelona i Kraków to najpiękniejsze miasta na świecie.
Ubóstwiam Harry'ego Pottera od dzieciństwa. Moja ulubiona postać to Minerwa McGonagall.
Boję się robali wszlekiej maści. Włączając w to mrówki i inne "nieszkodliwe stworzonka". Po prostu się ich boję, myślę, że są koszmarnie obrzydliwe.
Kocham włoską i hiszpańską kuchnię. Mogłabym żyć samą pizzą. Ogólnie to lubię jeszcze fast-foody, bo nie wiem, jak ktoś może ich nie lubić.
Jestem zakochana w homoseksualizmie i nienawidzę homofobii. 
Jestem uzależniona od czekolady.
Lubię herbatę, tym angielskim zwyczajem o 17 :D Czasami też piję ją znowu angielskim zwyczajem z mlekiem i wszyscy uważają, że to okropne, ale mnie taka smakuje :P Aha i kocham karmelową i cynamonową herbatę.
Nienawidzę polityki, polityków i wszystkiego, co z tym związane.
Moją ulubioną księgarnią jest Matras., a wydawnictwo to Prószyński i S-ka, bo praktycznie wszystkie wydane przez nich książki mi się podobały.

Lubię kawę, szczególnie z cynamonem ;)
i... nic więcej nie przychodzi mi narazie do głowy.

Znajdź mnie na:

Jeżeli ktokolwiek ma do mnie jakieś pytania, proszę pisać na mojego maila: katarzynagolko@gmail.com